TOP 5 – najlepsze aplikacje mobile

W dzisiejszych czasach większość z nas nie może wyobrazić sobie życia bez smartfona czy tabletu. Urządzeń tych używamy już nie tylko, by skontaktować się z bliskimi, czy wysłać ważnego e-maila. Coraz częściej telefon to kieszonkowy zabijacz nudy lub osobisty trener/dietetyk. Codziennie ściągamy z internetu mnóstwo aplikacji, które mają za zadanie ułatwić i umilić nam życie. Oto 5 najbardziej popularnych aplikacji mobilnych.

5. Joom

To świetna alternatywa dla sklepów internetowych. Produkty są podzielone na kilka kategorii: Odzież i obuwie, kosmetyki, akcesoria, elektronika, wszystko do domu, zabawki i prezenty. Poruszanie się po aplikacji jest bardzo intuicyjne. Już w kilka minut możemy kupić przeróżne gadżety w cenach niższych nawet o 80% w porównaniu do sklepów internetowych czy stacjonarnych. Dodatkowym plusem jest darmowa dostawa i gwarantowany zwrot pieniędzy jeżeli towar będzie uszkodzony lub nie dotrze na czas.

4. musical.ly

To innowacyjna aplikacja, dzięki której możesz tworzyć oryginalne filmy. Masz do dyspozycji różnego rodzaju maski 3D i filtry do zmiany wyglądu. Wystarczy nagrać film, dodać do niego efekty specjalne i czekać na lajki i komentarze.

3. Messenger

Ta aplikacja bezwarunkowo podbiła serca ludzi na całym świecie. Dzięki niej możemy rozmawiać ze znajomymi na drugiej połowie kuli ziemskiej. Messenger nie tylko umożliwia wysyłanie wiadomości tekstowych, ale również zdjęć oraz filmów. Otrzymujemy również możliwość rozmów telefonicznych i video chatów. Co najważniejsze, wszystko zupełnie za darmo!

2. Pou

W każdym z nas tkwi odrobina dziecka. Może właśnie dlatego gra Pou zdobyła popularność nie tylko wśród najmłodszych, często można ją wypatrzeć na urządzenia starszych użytkowników. Być może wiąże się to z sentymentem do poprzednika aplikacji – tamagochi. Pou to nasz mały podopieczny, którym musimy się zaopiekować. Należy go karmić, kąpać, bawić się z nim, zbierać monety, dzięki którym odblokowujemy kolejne poziomy, a nasz podopieczny ma do dyspozycji więcej ubranek i gadżetów. Ta niepozorna gra okazuje się być naprawdę wciągająca.

1. Endomondo

W dzisiejszych czasach przeżywamy prawdziwy boom na prowadzenie zdrowego trybu życia. Zaczynamy się zdrowo odżywiać, uprawiać sporty i dbać o siebie. Warto odnotowywać swoje sukcesy i rekordy, ale niewielu z nas ma czas na prowadzenie dzienniczka ze swoimi osiągnięciami. Naprzeciw wychodzi nam Endomondo, Aplikacja działa jak osobisty trener, który daje nam rady podczas uprawianie sportu. Dodatkowo możemy dzielić się swoimi osiągnięciami ze znajomymi przez wstawianie zdjęć i udostępnianie ich w mediach społecznościowych. Po treningu możemy go dokładnie zanalizować, gdyż aplikacja mierzy czas, ilość kroków, zapisuje trasę, a nawet bada tętno.

***