Smartwatch dla firmy – bajer czy przydatne urządzenie?

W dzisiejszych czasach smartwatche nie budzą już większego zdziwienia na niczyjej twarzy, co jest chyba zrozumiałe, bowiem rozwój technologiczny jest tak ogromny, że jest to tylko mała składowa całego tego chaosu i natłoku informacji oraz ewolucji. Powstaje niesamowicie wiele modeli inteligentnych zegarków i choć wiele z nich służy przede wszystkim do monitorowania aktywności fizycznej, to jednak część doskonale sprawdzi się także jako smartwatch dla firmy. Co powinien robić taki zegarek na usługach przedsiębiorstwa? A no może wiele – na przykład być telefonem służbowym, jeśli tylko wyposażony jest w slot kart SIM. Wydaje się to być dość futurystyczne rozwiązanie, aby rozmawiać za pomocą zegarka, ale jednak jak najbardziej realne i wygodne zarazem. Poza tym możemy szybko, bez zbędnego zamętu napisać krótką wiadomość tekstową lub nawet sprawdzić pocztę.

Jaki smartwatch dla firmy będzie najlepszy?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, czy istotniejszy jest wygląd danego zegarka, jego funkcjonalności, czy też może po prostu cena. Oczywiście jeżeli ten ostatni czynnik nie gra roli, to zdecydowanie dobrym rozwiązaniem będzie wybór zegarka z okrągłym wyświetlaczem i slotem kart SIM, jakim jest na przykład Samsung Gear S2, który choć do najtańszych inteligentnych zegarków nie należy, to jednak oferuje znaczną ilość funkcji i bajerów, które naprawdę bardzo mogą nam się przydać. Jeśli zależy nam przede wszystkim na wyglądzie i stylu to bardzo dobrymi modelami okazują się być Huawei Watch, Apple Watch, Lenovo Moto oraz kilka modeli od LG. Jeżeli jednak nasz budżet jest mocno ograniczony to zdecydowanie dobrym posunięciem będzie kupno zegarka typu Kruger & Matz Style lub Alcatela, co pozwoli na uzyskanie fajnego efektu wizualnego w połączeniu z pewną funkcjonalnością, już za całkiem przystępną cenę, w granicach maksymalnie czterystu złotych, co nie powinno w żaden sposób nadszarpnąć budżetu, a mimo to będzie się posiadało smartwatch dla firmy, który spełni podstawowe założenia oraz zapewni ciekawy wygląd.

Dlaczego tak, a dlaczego nie?

Inteligentne zegarki z całą pewnością są naprawdę ciekawymi urządzeniami, ale czy na pewno znajdą zastosowanie jako smartwach dla firmy? Jeśli wziąć pod uwagę firmy odzieżowe w przypadku tańszych modeli, które mogą wyglądać całkiem stylowo w połączeniu z różnymi kreacjami to jak najbardziej. Jeżeli mowa o droższych modelach to z powodzeniem zastąpią stare już telefony i sprawią, że firma będzie innowacyjna. Jednakże należy pamiętać iż jest to dość młoda technologia i jeszcze dość droga, dlatego też lepiej podchodzić do tej sprawy na chłodno, a pewnie niebawem znajdzie się jakiś model, który w pełni spełni założenia stawiane przed przedmiotem, jakim jest smartwatch dla firm.