Składane smartfony przyszłością mobilnego rynku?

Użytkowników telefonów komórkowych jest coraz więcej, jednak producenci cały czas walczą między sobą o pojedynczych klientów, tak aby sprzedawać jak największą liczbę smartfonów. Jest to całkowicie naturalne, ponieważ każdy producent smartfonów chce przyciągnąć do siebie sporą ilość klientów, tak aby móc zarabiać na swoim biznesie naprawdę dobre pieniądze. Pod kątem nowinek technologicznych wydawać mogłoby się, że nic już użytkowników nie może zaskoczyć, jednak nie jest to prawda. W niedalekiej przyszłości na rynku mają pojawić się składane smartfony. Pracują nad tym największe firmy na świecie, m.in. LG, jednak jak na razie nie ma żadnych informacji o tym, kiedy mogłyby wejść one na rynek. Z pewnością jednak zainteresowanie nimi będzie ogromne i zwłaszcza młode osoby będą chciały posiadać taki telefon na własność. Nie tyczy się to jednak tylko młodzieży, ponieważ osoby dorosłe również mogą być zaciekawione takimi modelami.

Czy składane smartfony okażą się hitem?

Mobilny rynek cały czas się rozwija, a składane smartfony mają szansę okazać się naprawdę dużym hitem, ponieważ będą wyróżniać się:

  • innowacyjnym wyglądem,
  • prestiżem,
  • jeszcze większą funkcjonalnością,
  • mniejszymi rozmiarami.

Nie jest do końca pewne to, jak mają wyglądać takie smartfony, ale producenci powoli udzielają pierwszych informacji na ten temat. Mają to być panele, które będą symetryczne, a do tego można je będzie stosować na dwojaki sposób, a więc w całości, ale też jako osobne elementy. Jak widać ostateczna decyzja będzie należała w tej kategorii do użytkownika telefonu komórkowego. Na pewno jednak takie rozwiązanie sprawi, że nieco wygodniej będzie się obsługiwało telefon np. w pociągu. Poza tym nie będzie on zajmował zbyt dużo miejsca w kieszeni.

Atrakcyjna wizja

Składane smartfony cieszą się bardzo atrakcyjną wizją, jednak nie do końca wiadomo, czy każda osoba zdecyduje się na ich zakup. Nie będzie można oczekiwać tego, że w takich telefonach znajdzie się jakieś ultranowoczesne funkcje, o których do tej pory się nie słyszało. Zmiany będą miały miejsce w wyglądzie telefonu, lecz warto mieć na uwadze to, że wiele osób przykłada do tego sporą wagę. Telefon musi dla niektórych prezentować się elegancko, a składana wersja na pewno okaże się dla osób podążających za trendami strzałem w dziesiątkę. Nie jest przesądzone, kiedy będzie miała miejsca inauguracja składanego smartfona, a do tego nie wiadomo która firma jako pierwsza wypuści na rynek taki typ telefonu komórkowego. Obecnie trwa wyścig z czasem, ale już duża grupa osób czeka na pojawienie się telefonów na rynku, aby je zakupić i móc się nimi pochwalić przed znajomymi.