Najlepsze aplikacje mobilne – wrzesień 2018

Kolejny miesiąc już za nami. Wchodzimy w nową, chłodniejszą porę roku, więc może warto z tej okazji zainteresować się kilkoma nowymi aplikacjami. Urozmaicą nam korzystanie z telefonu w jesienne wieczory. Zobaczmy, co ciekawego pojawiło się wśród aplikacji mobilnych we wrześniu? Jakie starsze aplikacje wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością? Jakimi nowościami warto się zainteresować, gdy korzystamy z Androida? Wiele aplikacji zostało zaktualizowanych i usprawnionych – zobacz które.

Nowości na Android

Najlepsze aplikacje mobilne miesiąca sierpień na Androida w zależności od potrzeb usprawnią pracę telefonu, pozwolą na nagrywanie lepszych filmów lub ułatwią codzienne życie. W tej kategorii na pewno możemy zwrócić uwagę na AutoPick, Inware czy Grubl. Pierwsza wymieniona pozwala użytkownikowi na skopiowanie tekstu ze zdjęcia i przekształcenie go na ciąg znaków. Grubl uprzyjemni nam korzystanie z telefonu, bo to aplikacja z całą dostępną galerią teł. Są one zaprojektowane w szczególny sposób, ponieważ reagują na poruszanie smartfonem. Inware z kolei wyświetli użytkownikowi szczegółowe informacje na temat telefonu. Przyda się szczególnie tym, którzy próbują zdiagnozować błędy na urządzeniu.

Nowością jest też przyjemna i rozrywkowa aplikacja Tik Tok – zastąpiła ona znaną Musical.ly. Umożliwia użytkownikom oglądanie zabawnych video z całego świata, a także nagrywanie własnych. Zapewnia specjalne efekty i cały szereg muzycznych hitów, starszych i nowszych.

Rosnąca popularność

W związku z początkiem nowego roku szkolnego, końcówka sierpnia oznaczała zdecydowany skok w popularności aplikacji z dzienniczkami uczniowskimi. Wzrosła liczba pobrań Librusa. Wiele uczniów decyduje się też na aplikacje ułatwiające i organizujące ich codzienną naukę (School Planner), a także te związane z nauką języka obcego (np. HiNative).

Klasyczne aplikacje

Jak wie każdy twórca nowej aplikacji, konkurencja na tym rynku jest spora. Szczególnie trudno jest konkurować z tymi najbardziej popularnymi i wręcz klasycznymi aplikacjami. Niesłabnącą popularnością, także w ostatnim miesiącu, cieszy się Facebook Messenger, Facebook czy Instagram. Ten pierwszy odnotował w sierpniu 71,66 mln pobrań. Wielu użytkowników zdecydowało się na pobranie Whatsapp czy którejś z bardziej znanych aplikacji randkowych. Wśród tych ostatnich ciągle króluje Tinder oraz Badoo, chociaż nowi twórcy usiłują prześcignąć te klasyki i wciąż podsuwają nowe pomysły.

Zobaczymy, czym zaskoczy nas jesień. W zimniejsze pory roku częściej decydujemy się spędzić z telefonem, więc może będzie to szczególny okres premiery nowych aplikacji.