Na czym polega fenomen konsoli Xbox One X?

Na rynku już od jakiegoś czasu dyskutuje się na temat nowej konsoli, stworzonej przez Microsofta tzn. Xbob One X. Większość opinii jest przychylna, a internauci zachwycają się nad tymże zjawiskiem. Jednakże co w tej konsoli jest takiego specjalnego? Właśnie zamierzam to zaraz sprawdzić, czy być może udowodnić poprzez zestawienie wszelkich właściwości, którymi ta konsola się wyróżnia w świecie najnowszej technologi.

Czym przede wszystkim charakteryzuje się Xbox One X?

  • szybszy procesor – 8 rdzeni x86 taktowanych 2,3 GHz. Taki sprzęt pozwala nam podczas eksploatowania konsoli na uzyskanie lepszej SI. Szczegóły na ekranie za pomocą takowego procesora stają się bardziej rzeczywiste, a wszelkie interakcje zachodzą znacznie płynniej.
  • większa pojemność dot. pamięci – 12 GB GDDR5. Dzięki takiej pojemności naszej pamięci konsola potrafi zapewnić większą wydajność gier oraz znacznie szybsze renderowanie większych światów. Nie musimy się już więcej martwić o długość ładowania, bo dzięki większej pamięci jest ono skrócone. 
  • układ graficzny – 6.0 TFLOP AMD Radeon Polaris (40CU, 1.172 GHz). Dzięki rozdzielczości  4K wszelkie postacie oraz środowiska, krajobrazy są znacznie bardziej realistyczne aniżeli kiedykolwiek wcześniej, a ich animacje są o wiele płynniejsze.
  • przepustowość pamięci – 326 GB/s . Poprzez takową przepustowość pamięci grafika jest znacznie szybciej ładowana, a doza jej szczegółowości się zwiększa oddając w pełni realizm sytuacji.
  • zaawansowany system chłodzenia – mimo, że konsola posiada dużą moc, nie oznacza to, że jest ona narażona na przegrzewanie się. Dlaczego nie należy się o to martwić? Xbox One X jest wyposażony w zaawansowany system chłodzenia cieczą oraz wentylator promieniowy, który przypomina w pewnym aspekcie sprężarkę. 
  • „metoda Hovisa” – nowatorski cyfrowy system zasilania. Dostosowuje on napięcie do wymagań każdego rodzaju konsoli. Pozwala na zmaksymalizowanie oraz zminimalizowanie zużycia energii. 

Coś na temat designu konsoli

Jednakże designem tejże konsoli nie ma się co zachwycać aniżeli jej parametrami technicznymi. Mimo, że jest dość zgrabny przez swój niewielki rozmiar, przy zestawieniu z swoim poprzednikiem nie wyróżnia się niczym szczególnym, a wręcz na jego tle wypada dość słabo. Akcent usytuowany na górnej części konsoli przesunięto na dolną część jeśli chcemy rozpatrzyć jakiekolwiek zmiany. Jedyne co może nieźle zadziwić użytkowników i chętnych na nabycie sprzętu jest jego waga. Waga, który wynosi niepełne 4 kg. Sporo, czyż nie? Podsumowując design konsoli jest on dość nijaki, a stawiając go przy telewizorze, możemy mieć pewność, że to nie konsola przykuje uwagę, a właśnie telewizor.