Face ID – lepszy wybór niż czytnik linii papilarnych?

Coraz skuteczniejsza technologia przyczynia się do właściwego zabezpieczenia urządzeń, z których to przychodzi nam korzystać. Pewne z nich są naprawdę wartościowe. Przez to nie chcielibyśmy, aby w pewnym momencie trafiły do niepowołanych rąk. A jest to możliwe, jeśli telefon czy smartfon, który jest nas, posiada wyjątkowe zabezpieczenia. Producenci starają się tutaj stawiać na nowoczesność. I to właśnie dzięki niej udało im się stworzyć coś lepszego, niż czytnik linii papilarnych. Mamy tutaj na myśli tak zwany Face ID.

Dawny czytnik linii papilarnych

Mieliśmy możliwość z tej technologii korzystać nie tylko w urządzeniach mobilnych, jak smartfon. Ale były stosowane również w laptopach, notebookach. Widać więc, że również i te urządzenia wymagały właściwego zabezpieczenia. Natomiast najlepiej będzie przyjrzeć się takiemu czytnikowi linii papilarnych dokładniej. Wtedy dojdziemy do wniosku, że nie okazywał się on całkiem dobrym rozwiązaniem. Po pierwsze nie zawsze działał tak, jak powinien. I nawet właściciel danego urządzenia nie był w stanie poprawnie odblokować go, aby później z niego korzystać.

Dodatkowo taki czytnik mógł później zostać przez drugą osobę, niepowołaną, szybko oszukany. Wynika to z pewnych programów, które wykorzystywały tą technologię. I na tej podstawie doszli producenci najnowszych telefonów, że czytnik linii papilarnych nie okazuje się dla ich klientów bezpiecznym wyjściem. Stworzyli więc dla nich coś nowego, a mianowicie Face ID. Poznajmy jego możliwości.

W najnowszym iPhone

Okazuje się, że taka technologia jest już wykorzystywana w smartfonie iPhone X. Posiada on Face ID, który działa na naprawdę wysokim poziomie. I zapewnia odczytanie twarzy właściciela telefonu na najwyższym poziomie. Możemy więc być zadowoleni z konkretnych możliwości, które nam tutaj zapewnia. Później jesteśmy zadowoleni, że wszystko odbywa się na tak wysokim poziomie. Dostrzegają to nowe osoby, które po prostu zauważają jeszcze inne możliwości tego telefonu. Ta technologia Face Id jest dość droga. I dlatego na jej zastosowanie mogły sobie pozwolić tylko najlepsi producenci znani w naszym kraju kraju, jak i na całym świecie.

Możliwe, że z czasem będzie ona dostępna i stosowana na porządku dziennym. Natomiast aktualnie Face Id jest tylko dla wybranych, czyli dla osób zamożnych. One mogą przecież bez większych przeszkód pozwolić sobie na najnowszy smarfon czy inne nowoczesne urządzenia mobilne, które pojawiają się na rynku. Dbają jednak wtedy o to, aby korzystać z nich w pełni. Dzięki temu szybko nie są w stanie doprowadzić do ich uszkodzenia, jak i obniżenia ich wartości.