Bestsellery sierpniowe – gry konsolowe

Premiery gier na konsole – sierpień

Jak co miesiąc, również w sierpniu otrzymaliśmy wiele świetnych gier na konsole Playstation 4 i Xbox One i nie tylko. Jakie tytuły królowały wśród konsolowych graczy w zeszłym miesiącu? Oto kilka propozycji:

  • Pro Evolution Soccer 2019 – czyli jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów roku. Sportowa gra dla miłośników piłki nożnej. Jej premiera odbyła się 28 sierpnia. Produkcją gry zajęło się studio Konami. Tytuł pojawił się na konsolach nowej generacji, czyli Playstation 4 i Xbox One, a także na komputery osobiste. Mogą więc sięgnąć po nią właściwie wszyscy gracze.
  • Far Cry 5: Zombie atakują  (angielski tytuł: Far Cry 5: Dead Living Zombies) to rozszerzenie do podstawowej wersji gry Far Cry 5. Jego premiera odbyła się 28 sierpnia. Jest dostępny w polskiej wersji językowej na wszystkich gamingowych platformach. Za produkcję rozszerzenia odpowiada firma Ubisoft.
  • Yakuza Kiwami 2 to remake drugiej części serii. Gracz wciela się w Kazumę Kiryu. To tytuł sandboksowy, który na myśl przywodzi popularną serię GTA. Tytuł dostępny jest wyłącznie w angielskiej wersji językowej. Jego powstaniem zajęło się studio SEGA. Tytuł pojawił się wyłącznie na platformie Playstation 4.
  • Candleman: The Complete Journey – przygodowa gra zręcznościowa zrealizowana w 3D, dostępna dla posiadaczy konsoli Playstation 4, Xbox One, PC, oraz smartfonów z Androidem czy iOS. W grze przejmujemy kontrolę nad… świeczką, której płomień gaśnie co 10 sekund. Tytuł miał premierę 22 sierpnia 2018 roku.
  • Persian Nights: Sands of Wonders – logiczna gra fantasy wydana na PC, Playstation 4, Xbox One, iOS, Androida oraz Nintendo Switch. Dostępna w polskiej wersji językowej (z polskimi napisami). Bohater gry musi odnaleźć źródło zarazy które zagraża całemu królestwu Persji. Premiera odbyła się 17 sierpnia 2018 roku.
  • Mothergunship – to strzelanka z gatunku bullet hell shooter wydana na komputery osobiste, Playstation 4 i Xboxa One. Jej premiera odbyła się 21 sierpnia 2018 roku. Producent: Terrible Posture Games.
  • Guacamelee! 2 – Została wydana tylko na PC i konsolę Playstation 4. To platformówka 2D wyprodukowana przez DrinkBox Studios. Premiera odbyła się 21 sierpnia 2018 roku. To kontynuacja części pierwszej o tytule po prostu „Guacamelee”.

Jak widać sierpień obfitował w liczne premiery, a to oczywiście nie wszystkie tytuły, które pojawiły się w tym miesiącu. Z pewnością jednak zaspokoją głód graczy na kolejne długie tygodnie, jesteśmy przecież doskonale świadomi, że przyszłe miesiące również przyniosą wiele gorących premier – również wśród długo wyczekiwanych tytułów AAA.