Apple iPhone XS – iPhone nowej generacji?

Firma Apple jest światowym gigantem w kategorii małych jak i dużych technologii. Jednymi z jej wiodących produktów są MacBooki, czyli laptopy skierowane dla klasy biznesowej oraz do potrzeb domowych. Obok nich stoi sieć telefonów iPhone – nowoczesnych smartfonów nieustannie stojących w opozycji wobec reszty produktów opartych na systemie Android. Jedną z najnowszych ofert tego producenta jest Apple iPhone XS.

Nadal tak dobry jak jego poprzednicy?

Mimo tego, iż jest to produkt w pełni profesjonalny za który przyjdzie zapłacić nam parę tysięcy złotych nie wolny jest od wad. Oczywiście, zachwyca warstwą zewnętrzną, nowoczesnością jaka z niego bije czy szybkością działania, jednak jak prawie każdy iPhone, zmaga się też z paroma problemami. Zaznaczmy jednak, iż określany jest jako przedstawiciel elitarnej grupy smarfonów i też na określenie to zasłużył. Apple iPhone XS po pierwszych oględzinach scharakteryzować można jako przykład niezwykle poręcznego i lekkiego produktu. Jak na technologię, jaka się w nim znajduje niska waga może budzić spory podziw (177 gramów). W dodatku, jest to iPhone wodoszczelny – zaznaczmy jednak, iż wyłącznie do głębokości 2 metrów i maksymalnie trzymany może być pod wodą przez 30 minut. Przekątna ekranu liczy sobie 5,8 cala więc do najmniejszych przedstawicieli smartfonów XS nie należy. Co ciekawe, możemy zdecydować się na zakup powiększonej wersji, w której iPhone XS będzie miał wymiary 6,5 cala.

Przechodząc do konstrukcji, na pierwszy rzut oka wygląda solidnie i trwale. Jak jest jednak naprawdę? O dziwo, szklany wyświetlacz jest całkiem wytrzymały na wszelkie porysowania czy małe upadki i jego zbicie wcale takie łatwe i proste nie jest. Podążając za nową modą, najnowszy iPhone XS posiada czytnik rozpoznawania twarzy w celu odblokowania telefonu – co ważne, skanowanie naszych rysów odbywa się bez problemów o każdej porze.

Podstawowe wady i zalety iPhone XS

Skupiając się na głównych wadach tego modelu należy wyróżnić, zwłaszcza, zdecydowanie za wysoką cenę, która odstraszyć może dużą część posiadaczy sprzętu marki Apple. Zauważalny jest także długi czas ładowania się baterii telefonu, co w wielu sytuacjach może być męczące. Jeśli posiadamy klasyczne słuchawki do telefonu, również napotkamy problem, gdyż iPhone ten wejścia do takowych niestety nie posiada.

Na sam koniec zalety, które przekonać nas mogą lub nie do zakupu tego modelu. Mimo tego, iż ładowanie iPhone XS zajmuje o wiele za dużo czasu, to już żywotność baterii jest imponująca. W dodatku, można ją ładować bezprzewodowo. Jeśli chodzi o system iOS to charakteryzuje się on szybkim i stabilnym poziomem pracy oraz zadowalającą wydajnością.  Obudowa jest wodoszczelna, a design telefonu istotnie przykuwa uwagę i świadczy o jego klasie. Toteż, jeśli nie straszne nam wydanie paru tysięcy na profesjonalnego smartfona nowej generacji to iPhone XS dobrym wyborem jest.