Perspektywy dalszego rozwoju rynku smartfonów

holiday-shopping-1921658_960_720

Rynek smartfonów – Stan obecny

W większości krajów rozwiniętych rynek inteligentnych telefon jest bliski nasycenia, ponieważ niemal każdy obywatel Stanów Zjednoczonych i zachodniej Europy ma co najmniej jeden smartfon. Ze względu na brak przełomowych innowacji ludzie zmieniają telefony na nowsze rzadziej niż jeszcze kilka lat temu. Przez cały XXI wiek rynek telefonów rozwijał się na bazie skokowych innowacji. Każda nowa funkcja inteligentnych telefonach sprawiała, że ludzie chętnie kupowali nowy telefon. Trzeba przyznać, że ewolucja telefonów w ostatnich 15 latach była naprawdę imponująca. Na początku tego wieku szczęściarze, którzy posiadali przenośny telefon byli zachwyceni wielkim urządzeniem, wyświetlającym czarno-biały obraz. Dziś nawet smartfon za 200 zł jest imponującym skomputeryzowanym narzędziem pracy oraz rozrywki. Obecnie jednak brakuje na rynku nowych telefonów, z naprawdę przełomowymi innowacjami, które przekonałyby do ich kupna, dość nasyconych już Klientów.

Rynek smartfonów – Przyszłość

Przyszłość rynku smartfonów jest ciekawa, ponieważ trudno ją przewidzieć. W krajach rozwiniętych walka o przejęcie klientów z konkurencji powinna być coraz bardziej intensywna. Z drugiej strony giganci tego rynku tacy jak Apple czy Samsung będą starały się pobudzić popyt na mniej rozwiniętych rynkach czyli np. w krajach afrykańskich.

Jak jednak uczy historia rynek smartfonów należy do tej firmy, która potrafi skutecznie wprowadzić innowacyjne technologie. Mimo chwilowego braku takich innowacji, plany rozwoju telefonów są imponujące. Przyszłość ma należeć do telefonów sterowanych falami mózgowymi. Dziś trudno to sobie wyobrazić, ale czy jeszcze 10 lat temu, ktoś przewidywał jak bardzo rozwinięte będą telefony w 2017 roku?

Kolejną spodziewaną nowinką technologiczną być smartfon wyświetlający holograficzne obrazy i animacje. Już wciągu roku, dwóch rynek podbić mają smartfony o w pełni elastycznej obudowie. Praktyczną zaś innowacją ma być możliwość sterowanie wszystkimi urządzeniami domowymi, właśnie za pomocą telefonu. Przykładowo, za pomocą smartfonów mamy mieć możliwość ustawienia temperatury powietrza czy też zdalnie otwierać bramę garażową.

Potencjalnych innowacji jest jeszcze multum, które z nich zostaną wprowadzone na rynek i osiągnął sukces? O tym dowiemy się już niedługo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *