Nokia powraca do gry? Szykują się nowe smartfony

logo-392703_960_720

Nokia powraca do gry? Szykują się nowe smartfony

W naszym kraju nie brakuje osób, które mają duży sentyment do tej marki. W końcu wielu ludzi posiadało telefony Nokia, które były dla nich pierwszymi urządzeniami z tej kategorii. Nie może zatem zaskakiwać, że w Polsce jest dużo osób, które ucieszyły się na wiadomość dotyczącą faktu, że fiński producent wraca na rynek. Kilka tygodni temu zadebiutowały już 3 nowe urządzenia wywodzące się od tej skandynawskie marki. Co warto o nich wiedzieć? Zapraszamy do lektury.

Nokia 3

Czerwiec 2017 roku był bardzo udanym miesiącem dla wszystkich fanów fińskiego producenta. Nokia ma w naszym kraju wielu sympatyków, a jej produkty od zawsze cieszyły się dużą popularnością. Nie inaczej powinno być w przypadku tego nowego rozdania. Pod koniec czerwca zadebiutowały bowiem 3 nowe produkty. Jednym z nich jest Nokia 3. Warto wiedzieć, że model został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Producenci dołożyli wszelkich starań, aby wydajność tego sprzętu była zadowalająca. Zastosowali zatem czterordzeniowy procesor MediaTek MT6737, który współpracuje z 2 GB RAM-u, a także 16 GB pamięci wewnętrznej. Trzeba podkręcić, że pamięć wewnętrzna może być rozszerzona za pomocą kart microSD. Nokia E3 została wyposażona w akumulator o pojemności 2650 mAh. Z kolei przedni i tylny aparat (z matrycami) mają rozdzielczość 8-Mpix.

Nokia 5

Na rynku pojawił się także ten produkt – on również w najbliższych tygodniach powinien być bardzo popularny. Dlaczego? Nieco droższa Nokia 5 posiada wyświetlacz o przekątnej 5,2”. Ponadto charakteryzuje się rozdzielczością 1280 x 720 pikseli. To jednak nie wszystko. Mamy tutaj do czynienia z ośmiordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 430, który współpracuje z 2 GB RAM-u i 16 GB pamięci wewnętrznej. Podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu tutaj również pamięć wewnętrzna może być rozszerzona za pomocą kart microSD. Jeśli chodzi o akumulator, to Nokia 5 ma pojemność 3000 mAh. Przedni aparat został zaopatrzony w matrycę o rozdzielczości 8 megapikseli. Natomiast tylny ma matrycę 13 megapikseli, a także dwie diody doświetlające.

Nokia 6

Nokia 6 charakteryzuje się wyświetlaczem 5,5” oraz rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli. Producenci użyli tutaj procesor Qualcomm Snapdragon 430 współpracujący z 3-4 GB RAM-u i 32-64 GB pamięci wewnętrznej, która oczywiście może być rozszerzona. Warto także wspomnieć o akumulatorze, który ma pojemność 3000 mAh. Istotne jest również to, że wspiera on technologię Qualcomm Quick Charge. Klienci na pewno ucieszą się z faktu, że nowy model fińskiego producenta posiada także przedni aparat o rozdzielczości 8 megapikseli. Tymczasem w tylnym aparacie mamy matrycę o rozdzielczości 16-Mpix.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *