Lenovo Yoga 920 – hit czy kit?

laptop-1864126_960_720

 Lenovo Yoga 920, czyli następca ubiegłorocznego modelu Levovo Yoga 910 ma zostać zaprezentowany na targach IFA 2017, które odbędą się w Berlinie, na początku września. Czy będzie to hit sprzedażowy najbliższych miesięcy, czy może wprost przeciwnie? O tym przekonamy się niedługo sami, a teraz kilka słów o samym urządzeniu. 

Informacje ogólne 

 Producent nie podaje jeszcze oficjalnych informacji na temat sprzętu jednak w sieci można już natrafić na dosyć szczegółowe informacje dotyczące tego sprzętu. Wygląda na to że ten model hybrydy (urządzenie, które z laptopa można zamienić w tablet) nie wprowadzi w rewolucji w stosunku do poprzedniego modelu. Będzie można spodziewać się dwóch wersji – standardowej i szklanej. System audio zostanie opracowany we współpracy z firmą JBL. Głośniki zostaną umieszczone po lewej i prawej urządzenia.  stronie  Ekran o przekątnej 13,9 cala (o rozdzielczości Full HD albo 4K) zostanie zamontowany na obrotowych zawiasach, dzięki czemu będzie możliwe przekształcenie sprzętu w tablet. Na pokładzie nie zabraknie także czytnika linii papilarnych, który będzie umożliwiał funkcję logowania się do systemu za pomocą Windows Hello. Dodatkowo na tym urządzeniu będzie można wykorzystać aktywny rysik Lenovo Active Pen 2. Można się spodziewać, że sprzęt zostanie wyposażony w przynajmniej jeden port USB typu C, zwykłe złącze USB, czytnik kart, micro HDMI oraz wyjście słuchawkowe Mini Jack 3,5 mm. 

Podzespoły

 To właśnie w podzespołach będzie można zauważyć zmiany w porównaniu z urządzeniem Lenovo Yoga 910. Sercem urządzenia mają być niskonapięciowe procesoryy Intel Coffee Lake-U, a dokładniej mówiąc Intel Core i5-8250U oraz Intel Core i7-8550U. Obydwie jednostki będą charakteryzować się posiadaniem czterech rdzeni i ośmiu wątków. Pierwszy układ będzie miał taktowanie 1,6 GHz, a drugi 1,8 GHz. Urządzenie będzie posiadać pamięć RAM o pojemności od 8 do 16 GB, co powinno zapewnić odpowiedni komfort pracy. Za przechowywanie danych użytkownika będą odpowiadać dyski SSD o pojemności od 256 GB do 1 TB. Za łączność bezprzewodową będzie odpowiadać Wi-Fi w standardzie 802.11ac oraz Bluetooth 4.1. 

Podsumowanie

 Jak wynika z całego tekstu nie posiadamy jeszcze wszystkich szczegółowych informacji dotyczących modelu Lenovo Yoga 920. Z całą pewnością zostaną one podane w trakcie targów IFA 2017. Przewidzenie, jak będzie sprzedawać się urządzenie jest bardzo trudne. Nie znamy jeszcze również jednego z decydujących parametrów, branych uwagę przez większość klientów przy zakupie – a mianowicie ceny. Szacuje się ją jednak na około 5000 zł. Z całą pewnością, jak każde nowe urządzenie wniesie ono na rynek nutę świeżości. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *