Dobry smartphone ze średniej półki cenowej

smartphone-407108_960_720

Smartphone’y stały się nieodłącznym elementem wyposażenia większości Polaków. Jest to o tyle znamienne, że kształtuje też poniekąd styl życia. Ciągły dostęp do internetu oraz mediów społecznościowych sprawia, że o wiele chętniej z nich korzystamy. Z kolei fakt, że w telefonie można mieć aplikację służącą do pozyskiwania informacji na każdy temat (od haseł encyklopedycznych po rozkład jazdy) znacznie ułatwia odnalezienie się w sytuacjach wymagających szybkiej reakcji. Przyzwyczajeni do dostępu do tych wszystkich dobrodziejstw, potrzebujemy sprzętu, który jest w stanie to zapewnić. Niektóre smartphone’y jednak nie pozwalają cieszyć się wymienionymi udogodnieniami w komfortowy sposób (często coś może się zacinać lub wyłączać). Dlatego też dobrze jest zastanowić się nad zakupem smartphone’a ze średniej półki cenowej. Nie są to telefony o przesadzonych możliwościach, których nigdy nikt nie wykorzysta, lecz pozwalają na korzystanie z najpotrzebniejszych możliwości w komforcie.

Charakterystyka smartphone’a

Jeżeli ktoś szuka smartphone’a o dużych możliwościach w średniej cenie, na pewno będzie trzeba pójść na jakiś kompromis. Kompromis taki może polegać na mniejszym rozmiarze czy gorszym przednim aparacie. Wydaje się, że jest to dobry pomysł, zwłaszcza jeżeli ktoś wie, że danej funkcji nie będzie wykorzystywał, albo nie zależy mu na dużym wyświetlaczu bądź atrakcyjnym wyglądzie telefonu. Smartphone taki nie musi być także najnowszym. Wiele firm wypuściło sprzęt, który jest dobry nawet pomimo upływu kilku miesięcy, a w niektórych wypadkach lat. Wybór takiego smartphone’a wymaga jednak wiedzy z tematyki urządzeń mobilnych, co dla wielu osób może być problemem.

Jakie smartphone’y są godne uwagi?

Nawet jednak z wyżej wymienionymi informacjami można zadać sobie pytanie jaki konkretny smartphone jest godny uwagi. Na pierwszy ogień powinien pójść iPhone SE. Jest to telefon firmy Apple ze zjawiskowym systemem operacyjnym iOS, który to system pozwala na szybkie i komfortowe korzystanie z wielu aplikacji. Telefon działa bez zarzutów nawet po długim okresie użytkowania. Nie należy do drogich urządzeń, a oferuje naprawdę dużo. Osoby, które mają awersję do urządzeń firmy Apple nie pozostają bez wyboru. W miarę pewnym wyborem będzie jakikolwiek smartphone z linii Samsung Galaxy w cenie wahającej się od 1500-2000 złotych. Są to już sprzęty o wiele lepsze od najsłabszych w ofercie, które są po prostu średnimi modelami (pomiędzy produktami najtańszymi a produktami premium), a więc właśnie takimi, które stanowią o potencjale marki. Te dwa wybory pozostają od wielu miesięcy najrozsądniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *