Czy w 2017 roku warto zainwestować w kupno iPhone’a 4 i 5 ?

iphone-6-458159_960_720

Czy zrozumiały jest fenomen coraz nowszych generacji iPhone’a?

Generacja telefonów iPhone szerokim echem odbiła się na świecie. Wielu entuzjastów produktów Apple’a oczekuje z niecierpliwością na kolejny wydany telefon. W dniu wejścia na rynek nowego telefonu panuje wręcz szaleństwo, ustawiają się kolejki do punktów zakupu najnowszego iPhone’a. Nie jest to zrozumiałe zjawisko. Przecież w tym dniu nowy telefon kosztuje najwięcej. Lecz są osoby pragnące poszczycić się posiadaniem najdroższego i nowiutkiego produktu Apple’a. Warto jednak się zastanowić nad taką inwestycją, skoro poprzednie modele wcale nie odbiegają swoimi parametrami od swoich następców. 

Krótkie porównanie iPhone’a 4 i 5

Przyjrzyjmy się generacji iPhone’a 4 oraz 5. W 2017 roku wydany zostanie model iPhone 8. Jego poprzednik na rynku jest warty około cztery tysiące złotych, co stanowi olbrzymią gotówkę. Zaś modele 4 i 5 są dużo tańsze. Warto je porównać. Drugi model ma większą przekątną ekranu o 0,5 cala, która wpływa na wrażenie użytkującego telefon. Także aparat przedni i tylny ma dużo lepsze parametry, które zdecydowanie wpływają na jakość zdjęć, co wcale nie oznacza, że iPhone 4 miał ją słabą. iPhone 5 jest lżejszy i cieńszy, co czyni go bardziej poręcznym. Także parametry procesora oraz pamięć RAM zdecydowanie wypadają na korzyść tego modelu telefonu. Jeżeli rozważamy zakup któregoś z tych generacji, warto poświęcić kilka banknotów stuzłotowych na model iPhone 5, by cieszyć się dużo lepszymi parametrami, które świetnie odnajdą się także w 2017 roku. Oczywiście są także wymagający użytkownicy, którzy chcą mieć niesamowite parametry w swoim telefonie, ogrom różnego rodzaju skomplikowanych nieraz aplikacji i możliwości, które nie zawsze są niezbędne, by w pełni cieszyć się swoim iPhone’m, na który wydamy dużo mniej pieniędzy, niż przy zakupie nowszego modelu. 

Porównywarki parametrów telefonów a wybór telefonu

2017 to rok, w którym zostanie zaprezentowana światu generacja iPhone 8. Oczywiście wiąże się to z wielkim szaleństwem na jego punkcie. Jednak powinniśmy wziąć pod uwagę to, czy warto jest dawać tak dużo pieniędzy na model, który niekoniecznie będzie aż tak odskakiwał od starszego modelu. Warto skorzystać z pomocy porównywarek dostępnych w internecie. Dzięki takiej możliwości możemy sprawdzić, czym tak naprawdę telefony się różnią. Skupić się należy głównie na naszych oczekiwaniach, których nie powinniśmy wyolbrzymiać. Skoro pewne parametry umożliwiają nam pełną i swobodną pracę z telefonem, to złym pomysłem jest przepłacać za lepsze, zbędne parametry. Kto wie, może nawet model iPhone 4 będzie tym, który sprosta naszym oczekiwaniom?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *